• Wstęp

  "Wygląd to 80% sukcesu"

  Czytaj więcej...

 • Co to jest dress code?

  Dress code to zbiór reguł dotyczących zasad doboru garderoby do okoliczności w określonym miejscu i czasie. Prawo i normy społeczne narzucają różne standardy zachowania a także ubioru w zależności od tradycji i kultury.

  Czytaj więcej...

 • Dress code jako nowoczesne narzędzie marketingowe.

  Dress code służbowy to wewnętrzne standardy firmy dotyczące ubioru i wyglądu pracowników w godzinach i miejscu pracy, to część etykiety w biznesie. Profesjonalny wizerunek biznesowy to element pierwszego wrażenia, które często decyduje o konkretnych postawach klienta. Musi wzbudzać zaufanie, wskazywać na fachowość, kompetencje, wiarygodność oraz szacunek dla klienta.

  Czytaj więcej...

 • Wizerunek jako narzędzie komunikacji

  Przekaz wizualny jest ważnym aspektem komunikacji międzyludzkiej i sprzyja budowaniu relacji. Jest adresowany do 38% odbiorców, dla których dominującym kanałem odbioru informacji jest kanał wzrokowy. Stąd tak ważna rola tzw. „pierwszego wrażenia”, które bardzo trudno zmienić w subiektywnym odczuciu odbiorcy komunikatu.  

  Czytaj więcej...

 • Znaczenie biznesowego wizerunku

  „Wizerunek - image to zespół informacji na temat osoby czy instytucji, czyli to jak postrzegają nas inni. We współczesnym świecie odgrywa rolę pierwszoplanową. Profesjonalny wizerunek podkreśla naszą wiarygodność zawodową, autorytet, podnosi pewność siebie i przekłada się na skuteczność w biznesie.

  Czytaj więcej...

 • Krótka historia języka ubioru

  Ubiór od zawsze był elementem wyglądu zewnętrznego człowieka i odgrywał znaczącą rolę społeczną będąc wyraźnym komunikatem zrozumiałym dla większości członków społeczeństwa. Służył nie tylko jako ochrona przed zimnem i skrywał nagość ale od zawsze był sposobem na wyrażanie swojego odrębnego ja i służył akcentowaniu pozycji w hierarchii społecznej.

  Czytaj więcej...

 • Odzież służbowa a przepisy

  Pracodawca może podjąć decyzję o używaniu przez pracownika stosownej odzieży służbowej - reprezentacyjnej. Mając na uwadze odpowiedni standard pracy, Pracodawca powinien w Regulaminie Pracy umieścić zapisy o obowiązku noszenia ubrania służbowego podczas wykonywania przez pracowników obowiązków służbowych. Charakterystyka ubrania służbowego, obowiązek i zasady jego noszenia oraz właściwego stałego oznakowania winny być szczegółowo określone w Regulaminie Pracy,  obowiązującym każdego pracownika na...

  Czytaj więcej...

 • Historia kolorów

  Kolor obecny był w życiu człowieka od początku jego istnienia. Na przestrzeni wieków każda kultura przypisywała kolorom symboliczne znaczenia. Różne barwy miały i mają w rozmaitych kulturach odmienne, niekiedy przeciwne znaczenia symboliczne. Dzięki odkryciom archeologicznym nie tylko odkryto istnienie barwników i pigmentów w najstarszych jaskiniach ale odczytano też mistyczne znaczenia przypisywane barwom przez starożytnych.  

  Czytaj więcej...

 • Kolor a wizerunek biznesowy

   Jak zauważyła Pang Li Kin- doświadczona specjalistka do spraw wizerunku: „Kolory działają w magiczny sposób. Bez jednego słowa wywołują uczucia, emocje i zamiary. Poza tym odzwierciedlają stanowisko, status i władzę. Ułatwiają skupianie uwagi  bądź powodują jej rozproszenie. Z ich pomocą można wywoływać dowolny wpływ.” 

  Czytaj więcej...

 • Letnie mroki i uroki biznesowej elegancji

  Na turystów, którzy Bazylikę św. Piotra planują odwiedzić w mini spódnicach, krótkich spodenkach, czy bluzkach odsłaniających ramiona, czeka niemiła niespodzianka. Watykańscy strażnicy są nieugięci i osobom niestosownie ubranym zamiast zwiedzania oferują obejrzenie wnętrza świątyni w kolorowym folderze. W miejscach, w których preferowany jest biznesowy dress code obowiązują takie same zasady. 

  Czytaj więcej...

 • Rodzaje tkanin i włókien

  „Moda jest najskuteczniejszą bronią przemysłu tekstylnego przeciw ciągle rosnącej trwałości materiału”. Autor: Marlena Dietrich 

  Czytaj więcej...

 • Tkaniny bawełniane

  Ludziom bawełna znana jest od tysiącleci. Na obszarach o klimacie tropikalnym służyła do wytwarzania lekkich tkanin. Mówi się, że Egipcjanie znali bawełnę już 12 tys. lat p.n.e., ślady włókien bawełnianych z ok. 7.000 p.n.e. znaleziono w jaskiniach w Meksyku. Badania archeologiczne dowodzą, że różne gatunki bawełnicy uprawiano w Ameryce Południowej i Indiach kilka tysięcy lat temu. 

  Czytaj więcej...

 • Tkaniny koszulowe – przewodnik

  Skoro bliska ciału koszula - to należy zadbać - aby uszyta była z najbardziej komfortowej w noszeniu, przewiewnej i miłej w dotyku, przyjaznej dla ciała 100% bawełny. Niewskazane są mieszanki bawełny i włókien poliestrowych ani poliamidowych, czyli syntetycznych. Włókna syntetyczne, co prawda mniej się gniotą, ale po pierwsze nie mają tak szlachetnego wyglądu a ponadto nie przepuszczają powietrza co zwiększa potliwość, z którą i tak wiele osób ma problem.  

  Czytaj więcej...

 • Krótka historia męskiej koszuli

  Koszula może pochwalić się jedną z bardziej spektakularnych karier w historii mody. Kiedyś była bielizną, skrupulatnie ukrywaną przed światem, dziś tworząc z krawatem niezwykle zgrany duet stanowiący kwintesencję męskiej elegancji, w dalszym ciągu sama występuje z rzadka. Jest jednak nieodzowna i w połączeniu z marynarką stanowi niezbędny element męskiej garderoby.

  Czytaj więcej...

 • Tkaniny jedwabne

  Jedwab wytwarzano już w starożytnych Chinach, około 3.600 roku p.n.e. Chińczycy strzegli tej tajemnicy przez około 2000 lat. Przez ten czas Chiny miały monopol na produkcję jedwabiu, który eksportowały tzw. jedwabnym szlakiem. Każdego, kto zdradziłby tajemnicę jego wyrobu, czekał wyrok śmierci.

  Czytaj więcej...

 • Tkaniny wełniane

  Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w starożytności. Najpopularniejszym rodzajem wełny jest wełna owcza. Najwyższej jakości wełnę, bardzo miękką, puszystą, o cienkich włóknach otrzymuje się z owiec rasy merynos. Grubszą wełnę uzyskuje się z ras owiec długowełnistych i nizinnych. Długość włókien wełny owiec długowełnistych, dochodzi nawet do 40 cm.

  Czytaj więcej...

 • Panie – wbrew biznesowej elegancji

  Podstawowa zasada przy kreowaniu własnego wizerunku biznesowego to umiar i zdecydowane rozdzielenie wizerunku zawodowego i osobistego. Im mniej informacji o naszej sferze prywatnej w stroju służbowym tym lepiej.

  Czytaj więcej...

 • Panowie - wbrew biznesowej elegancji

  Właściwy wizerunek biznesmena w dużej mierze zależy od jego wyglądu. Tylko dbałość o szczegóły i znajomość zasad pozwoli na zbudowanie właściwego wizerunku pewnego siebie mężczyzny w każdym calu eleganckiego, kompetentnego i budzącego zaufanie.  

  Czytaj więcej...

 • Zwis męski czyli historia krawata

  W jednym z lokali gastronomicznych przedstawionych w kultowym filmie Miś, Stanisława Barei, spotkać się można było z opinią, że „klient w krawacie jest mniej awanturujący się”. Co prawda nikt tego jeszcze naukowo nie udowodnił, ale trudno zaprzeczyć, że dziś umiejętnie dobrany krawat to świadectwo profesjonalizmu i szacunku.Historia krawata to przykład najbardziej spektakularnej z karier w świecie męskiej elegancji.

  Czytaj więcej...

 • Nie tylko krawat

  Jeden z popularnych teleturniejów. Gra o najwyższa stawkę i pytanie: „Fular, plastron, musznik to”? Odpowiedź A: instrumenty dęte drewniane, odpowiedź B: owady z rodziny wywilżankowatych, odpowiedź C: elementy męskiej garderoby. My znamy prawidłowe rozwiązanie.

  Czytaj więcej...

 • Ile jest sposobów wiązania krawata?

  W jednej ze swoich książek amerykańska pisarka, Gail Carriger zadała sobie i swoim czytelnikom odwieczne pytanie: „Kto przechodzi większe katusze, człowiek w kiepsko zawiązanym krawacie czy ludzie skazani na jego widok?”. Sprawa przedstawiałaby się zdecydowanie prościej, gdyby każdy do perfekcji opanował choć jeden z krawatowych węzłów.

  Czytaj więcej...

 • Casual Friday

  Casual Friday, nazwany także Fridays dressed-down lub w wersji spolszczonej Piątkami bez krawata, czy też Piątkami na luzie najprościej zdefiniować można jako dzień, w którym do obowiązujących w pracy zasad dres code można podejść z nieco większą swobodą.  

  Czytaj więcej...

 • Historia damskich spodni

  Dziś są jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Modowa rewolucja, na drodze której kobiety walczyły o prawo do noszenia spodni, swoim pasjonującym przebiegiem, śmiało konkurować może z bestsellerowymi powieściami kryminalnymi. Warto więc poznać ją nieco dokładniej… 

  Czytaj więcej...

 • Dżinsy – historia niezwyczajna

  Dwanaście lat temu, w opuszczonej kopalni na kalifornijskiej pustyni Mojave znaleziono dżinsy marki Levi’s z roku 1880. Spodnie ubrudzone woskiem ze świecy, którą amerykański górnik oświetlał sobie drogę w tunelu, okazały się prawdziwym skarbem. Wystarczyło 120 lat, by dżinsy, pierwotnie sprzedane za równowartość 1 dolara, na aukcji internetowej osiągnęły cenę 46 tysięcy razy wyższą. Na tym właśnie polega dżinsowy fenomen. 

  Czytaj więcej...

 • Podstawy etykiety w biznesie

  W sytuacjach zawodowych płeć a także wiek przestaje mieć znaczenie. Liczą się pozycja i stanowisko, stąd podstawowa zasada we wzajemnych relacjach na gruncie służbowym to zasada precedencji czyli pierwszeństwa, której podstawą jest nie wiek i płeć a stanowisko lub ranga. 

  Czytaj więcej...

 • Historia mody plażowej.Część 1

  Kostium kąpielowy to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wakacyjnego ekwipunku. Aż trudno uwierzyć, że strój plażowy, który dziś w walizce zajmuje tak niewiele miejsca, na początku swojej burzliwej historii mógł ważyć nawet kilkanaście kilogramów.

  Czytaj więcej...

 • Historia mody plażowej.Część 2

  Na kartach historii damskiej mody plażowej nie brakowało obyczajowych skandali, watykańskich klątw i wielkich rewolucji. Zdecydowanie mniej burzliwe, choć równie ciekawe, są dzieje męskich strojów kąpielowych, które w ramach przedurlopowych przygotowań warto poznać nieco lepiej.

  Czytaj więcej...

 • Od dubletu do garnituru.Męskie marynarki

  Obecna w świecie biznesu, polityce, na wielkich galach i najważniejszych uroczystościach. Dziś synonim elegancji, przed laty element stroju negliżowego. Męska marynarka – element garderoby o bardzo przewrotnej historii.

  Czytaj więcej...

 • Dress code-słownik

  Aby biegle poruszać się po powszechnie już przyjętych w słowniku biznesowym angielskich wyrażeniach dotyczących zasad doboru garderoby do określonych sytuacji przedstawiam poniżej ich krótką wykładnię.  

  Czytaj więcej...

 • Świat na wysokich obcasach

  Marilyn Monroe zapytana kiedyś, co myśli na temat szpilek, odpowiedziała: „Nie wiem, kto je wymyślił, ale my kobiety zawdzięczamy mu bardzo wiele.” Trudno nie zgodzić się z tą opinią, warto jednak pamiętać, że buty na wysokim obcasie, dziś zajmujące jedno z honorowych miejsc w damskiej garderobie, na początku swojej historii były… obuwiem męskim idealnie nadającym się do pracy w rzeźni.

  Czytaj więcej...

 • Na jesienną słotę i nie tylko

    Na jesienną słotę i nie tylko, czyli mały słownik okryć wierzchnich. Sezon Urlopowy Anno Domini 2012 przeszedł już do historii. Najwyższy więc czas na posegregowanie wakacyjnych fotografii, rozpakowanie walizek, schowanie plażowych strojów na dno szafy i dokonanie przeglądu jesienno-zimowej garderoby.

  Czytaj więcej...

 • Kult damskiej torebki. Część pierwsza.

  Wiele prawdy kryje w sobie wypowiedziane na planie amerykańskiego serialu Desperate Housewives, zdanie: „Każda torebka mówi coś o kobiecie, do której należy, nawet jeśli ona sama nie zdaje sobie z tego sprawy.” Damska torebka jest nie tylko niezbędnym dodatkiem - to ona nadaje charakter każdej kobiecej stylizacji.

  Czytaj więcej...

 • Kult damskiej torebki. Część druga.

  It bags , czyli kult ekskluzywnych damskich torebek, których zdobycie wymaga zapisania się na kilometrowej liście oczekujących, wydawać się może wyłącznie kosztowną fanaberią. W rzeczywistości jest jednak bardzo dobrą, długoterminową inwestycją, ponieważ It bags nie mają w zwyczaju wychodzić z mody.  

  Czytaj więcej...

 • Modowe wynalazki Mademoiselle Chanel

    Choć sama twierdziła, że „modą jest to, co wychodzi z mody”, wykreowała trendy, które nie mają daty ważności. Tworzyła przez blisko sześćdziesiąt lat, swoją pracą konsekwentnie budując definicję ponadczasowej, klasycznej elegancji. Mityczny Prometeusz ofiarował światu ogień - Mademoiselle Coco Chanel małą czarną, tweedowy żakiet i torebkę na łańcuszku.

  Czytaj więcej...

 • Historia damskiej bielizny

  Nawet najwytworniejsza kreacja może stracić swój blask bez odpowiednio dobranej bielizny. Trudno więc wyobrazić sobie, że bieliźniane akcesoria, będące dziś jednym z najważniejszych elementów, zarówno damskiej jak i męskiej garderoby, w swojej współczesnej formie weszły w powszechne użycie zaledwie kilkadziesiąt lat temu.  

  Czytaj więcej...

 • Historia męskiej bielizny

  Wiele racji miał Woody Allen, mówiąc: „Nie wierzę w życie pozagrobowe, ale na wszelki wypadek zabiorę zmianę bielizny”. Współcześnie bielizna jest przecież podstawowym elementem zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby, niezbędnym w niemalże każdych okolicznościach. Ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

  Czytaj więcej...

 • Mały przegląd obuwia męskiego

  Bernhard Roetzel w swojej książce Gentleman. Moda, która nie przemija napisał, że: „Lepiej wystąpić na bosaka lub tylko w skarpetkach, tłumacząc się religijnymi powodami lub kradzieżą bagażu, niż – występując w nieodpowiednim obuwiu – stracić twarz”. Choć niektórym stwierdzenie to wydać się może nieco zbyt radykalne, trudno się z nim nie zgodzić. Buty są przecież wizytówką człowieka…

  Czytaj więcej...

 • Z barwnych dziejów męskiego obuwia.

  Słuszność starego porzekadła mówiącego o tym, że „Buty są wizytówką człowieka”, potwierdzona została po raz kolejny za sprawą ankiety przeprowadzonej niedawno wśród użytkowniczek jednego z amerykańskich portali społecznościowych. Ponad 90% ankietowanych przyznało bowiem, że wyrabiając sobie zdanie o nowopoznanym mężczyźnie, bierze pod uwagę rodzaj oraz wygląd jego obuwia. Ale czy zawsze męskie wybory obuwnicze miały tak istotny wpływ na jakość pierwszego wrażenia?

  Czytaj więcej...

 • Wiosenne trendy: black&white

  Czerń i biel dominowały na wybiegach podczas pokazów kolekcji na wiosenny sezon 2013.To połączenie kolorów bardzo klasyczne i częste przez różnych projektantów różnie było interpretowane.  

  Czytaj więcej...

 • Wiosenne trendy navy&blue

  Te kolory zdominowały wiosenną paletę barw. Już dawno projektanci nie pokazywali zestawianych ze sobą wszystkich odcieni niebieskiego i granatu. Blondynki powinny być szczęśliwe, bo dla nich to wymarzona kolorystyka.  

  Czytaj więcej...

 • Wiosenne trendy: paski i kwiatki

  Pięknie zakwitły wiosenne kwiaty  w paskowym ogrodzie. Soczyste kolory, kontrastowe zestawienia, wyraziste wzory, żadne tam łagodne pastelowe łączki.  

  Czytaj więcej...

 • Najważniejsza para w męskiej garderobie

  Choć stara brytyjska prawda głosi, że „Biznesmen dobiera skarpetki do spodni, a dżentelmen do humoru”, decyzje dotyczące tego niepozornego elementu męskiej garderoby zawsze powinny być bardzo starannie przemyślane.  

  Czytaj więcej...

 • Wiosenne kolory dla Panów

  Czy w obecnej modzie jest podział na kolory męskie i damskie? Absolutnie nie! Jest pełne równouprawnienie. A pastelowe róże dla Panów są jak najbardziej są trendy. Pokazujemy przykładowe stylizacje do pracy uwzględniające wiosenne gorące kolory i czekamy na wiosenne słońce.  

  Czytaj więcej...

 • Wiosenny Casual Friday

  Dziś parę nowych męskich stylizacji odpowiednich do pracy w piątek, czyli Casual Friday z uwzględnieniem nowych wiosennych kolorów.  

  Czytaj więcej...

 • Spodniowa różnorodność

  Ulubiony element garderoby wspólczesnej kobiety. Co za szczęście, że obecne trendy zezwalają na taką stylistyczną różnorodność.

  Czytaj więcej...

 • Soczyste kolory

  Lato w pełni. Piękna, soczyście kolorowa pora roku. Możemy cieszyć się wszystkimi barwami lata w codziennych stylizacjach, bo żaden kolor nie zdobył w tym roku palmy pierwszeństwa.  

  Czytaj więcej...

 • Owocowych kolorów c.d

  Letni mix kolorów, owocowo kolorowo ciąg dalszy. Dziś pokazujemy kilka odcieni osoczystym brzmieniu : co powiecie o kolorze arbuzowym albo malinowym?

  Czytaj więcej...

 • Szmaragdowo-turkusowo

  Powoli koniec lata więc nasycone soczyste kolory, które tak cieszyły nasze oczy, lekko zbledną jakby owiane jesienną mgłą.

  Czytaj więcej...

 • Biała bluzka

  Biała bluzka....Ma ją w szafie każda z nas. W garderobie kobiet pojawiła się w końcu XIX wieku jako uzupełnienie kostiumu i od tego czasu zagościła na stałe, początkowo stając się symbolem odświętnego stroju i szczególnej okazji .  

  Czytaj więcej...

 • Kolorowy początek jesieni

  Nieodwołalnie nadeszła jesień. Ma swoje zalety, cieszy oczy kolorami pożółkłych liści i pachnie szarlotką z cynamonem. Pora pomysleć o jesiennych nowinkach w  kolorach i fasonach.

  Czytaj więcej...

 • Czerwone wino i śliwki węgierki

  Tyle, ile odcieni i barw wina z różnych szczepów i tyle, ile różnych rodzajów śliwek, tyle możliwych kolorów ciemnoczerwonych i fioletowych w naszych kolejnych jesiennych stylizacjach  

  Czytaj więcej...

 • Jesienny casual dress code dla Panów

  W modzie męskiej już od dawna nie brakuje kolorów i wzorów zwłaszcza w modzie casual. Pokazujemy Panom jesienne stylizacje oparte o topowe marki. Wcale nie tak trudno jest wystylizować się na np. Hermes' look

  Czytaj więcej...

 • Jesienne stylizacje dla Panów

  Dziś pokazujemy tradycyjne zestawienia kolorów ale niebanalne. Ciekawe jest połączenie różnych odcieni błękitu i niebieskiego z szarością oraz granatu z czernią. Klasycznie a sylwetka nowoczesna i w trendach.

  Czytaj więcej...

 • Bielszy odcień bieli na wiosnę

   Nowe trendy na wiosnę pokażemy w kilku odsłonach. Dziś króluje biel we wszystkich odcieniach ale  w wersji minimalistycznej i monochromatycznej. Nie dodajemy żadnych akcentów kolorystycznych.    Szaleństwo barw zostawiamy na później. 

  Czytaj więcej...

 • Róż i już

  Róż i już ..... dla każdego a raczej każdej coś ulubionego. Moda jest dla nas wyjątkowo łaskawa, bo różnorodność trendów oznacza, że jest w czym wybierać.

  Czytaj więcej...

 • Letnia szafa modnego mężczyzny

  Jasne kolory latem to nic nowego ale tyle pasteli i bieli widocznych w trendach dla Panów nie było dawno. Konserwatyści mogą wybrać coś z palety gołębich szarości i błękitów. Dla odważnych odcienie pudrowego różu albo kolorowy akcent do monochromatycznego, jasnego zestawu.

  Czytaj więcej...

 • Letnia szafa modnego mężczyzny c.d.

  Na kolor sezonu zdecydowanie wyrasta niebieski: najbardziej uniwersalny i klasyczny z męskich kolorów.

  Czytaj więcej...

 • Wzory, wzory, wzory

  Dzisiaj prezentujemy dosyć wymagające zestawienia. Tylko najbardziej zaprawieni w modowych bojach potrafią dobrze połączyć kratę, kratkę, kropki ...

  Czytaj więcej...

 • Zabawa we wzory c.d.

  Z utęsknieniem czekamy na najlżejszy podmuch wiatru, który choć trochę schłodzi temperaturę. Jak ubrać się w taki upał do pracy?

  Czytaj więcej...

 • Czy na pewno jesteś eko jeśli kochasz modę?

  W związku z coraz większym zainteresowaniem kwestiami ekologicznymi, postanowiliśmy poruszyć to zagadnienie w odniesieniu do branży odzieżowej. Przez długi czas nie zastanawiano się, jaki wpływ na środowisko naturalne ma przemysł odzieżowy.

  Czytaj więcej...

 • Stylizacje dla Panów na koniec lata.

  Lato nieubłaganie zbliża się do końca. Oto stylizacje dla Panów idealnie na przełom lata i jesieni.

  Czytaj więcej...

 • Męskie kraty

  Męskie kraty: kolejna odsłona trendów na nadchodzący sezon jesień/zima 2014 w kolekcjach dla Panów.

  Czytaj więcej...

 • Wszystkie odcienie szarości

  Szara eminencja - kolor, który nigdy nie wychodzi z mody a w dobrze dobranym odcieniu pasuje do każdego typu urody.

  Czytaj więcej...

 • Płaszcze - klasyka

  Ciepła, słoneczna jesień już do nas raczej nie wróci i trzeba założyć coś co nie tylko doda nam urody, ale przede wszystkim miękko i ciepło otuli - płaszcz. 

  Czytaj więcej...

 • Płaszcze - c.d.

  Dziś ciąg dalszy mody płaszczowej: fasony, kolory, wzory.

  Czytaj więcej...

 • Powiew wiosny

  Mamy nadzieję, że wkrótce zima stanie się tylko odległym wspomnieniem. Na przywołanie wiosny mamy dla Was nowe trendy,nowe kolory i nowe pomysły.

  Czytaj więcej...

 • Ponadczasowe wzory i wzorki

  Kratki duże i małe, paski wąskie i szerokie, jodełka, kropeczki i wiele innych deseni. Kążda miłośniczka wzorów cos dla siebie znajdzie.

  Czytaj więcej...

 • Wiosna w odcieniach czerwieni

  Uwaga Panowie, szykujcie się na rewolucje w swojej garderobie. W tym sezonie najmodniejsze kolory to odcienie czerwieni oraz głęboka Marsala. 

  Czytaj więcej...

 • Polska moda na eko

  Kilka miesięcy  temu poruszaliśmy zagadnienia dotyczące wpływu mody na środowisko oraz znaczenia ekologii  w branży odzieżowej. Dziś opowiemy Wam o coraz większej popularności rodzimych marek, które specjalizują się w SLOW FASHION.

  Czytaj więcej...

 • Letnie stylizacje dla Panów

  Przedstawiamy letnie stylizacje dla Panów - pomimo panujących upałów, mężczyznom nie pozwala się w oficjalnym ubiorze na zbyt wiele.

  Czytaj więcej...

 • Stylizacje Jesień - Zima 2015

  Prezentujemy stylizacje na zbliżający się nieuchronnie sezon jesienno - zimowy. Jest z czego wybierać!

  Czytaj więcej...

 • Slow fashion - modny trend

  Od pewnego czasu  poświęcam niektóre moje wpisy zagadnieniom z dziedziny „Jak być świadomym konsumentem mody” – czyli SLOW FASHION. To bardzo ciekawy trend, który w przeciwieństwie  do FAST FASHION oznacza nasz sprzeciw  nie tylko wobec zjawiska powszechnej, globalnej uniformizacji czyli ton takich  samych ciuchów w sieciówkach na całym świecie  ale co ważniejsze oznacza nasz sprzeciw  wobec  nieludzkich warunków pracy w zakładach w Azji produkujących za grosze odzież dla  globalnych marek. 

  Czytaj więcej...

 • Życie na miarę.Odzieżowe niewolnictwo

  Na rynku ukazała się właśnie książka Marka Rabija pod tytułem „Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo” Autor jest dziennikarzem współpracującym z tygodnikiem” Newsweek Polska” i napisał tę książkę po dwukrotnym pobycie w Bangladeszu, który nazywa szwalnią Zachodu. 

  Czytaj więcej...

 • Czy przemysł odzieżowy może być eko?

  To kolejny wpis z  ważnego cyklu ekologia vs przemysł odzieżowy.  Dla przypomnienia - produkcja tkanin  z punktu widzenia ochrony środowiska jest niezwykle  szkodliwa i to zarówno z włókien naturalnych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego jak i włókien syntetycznych.

  Czytaj więcej...

Najnowsze artykuły:

 

 

Wstęp

 

"Wygląd to 80% sukcesu" - Woody Allen

 

Pragniemy przybliżyć gościom naszej strony czym jest dress code w biznesie i jak duże ma znaczenie marketingowe i wizerunkowe. Omówimy listę najczęściej popełnianych błędów. Wyjaśnimy szczegółowo i zilustrujemy definicje, ważne zasady i słownictwo. Przedstawimy podstawowe informacje z zakresu etykiety biznesowej. W artykułach znajdą się też porady dotyczące najlepszych surowców i tkanin do produkcji odzieży biznesowej. Dla urozmaicenia pojawią się ciekawostki i mniej lub bardziej znane fakty z historii poszczególnych elementów ubioru a także najważniejsze praktyczne rady i wskazówki pomocne przy zakupach. Będą wpisy prezentujące najnowsze trendy modowo-dresscodowe i aktualności. 

 

Nasze artykuły i wpisy będą zróżnicowane nie tylko z uwagi na tematykę, ale także z uwagi na osoby autorek. 

 

 • Katarzyna Aleksandra Danowska, dyrektor ds. strategii i kreacji, ekspert w zakresie wizerunku biznesowego przygotuje i przedstawi zbiór najważniejszych informacji dla osób, którym wiedza z zakresu dresscodu niezbędna jest w codziennej pracy przy tworzeniu właściwego wizerunku swojego i swoich pracowników.
 • Marta Leśniak, z wykształcenia historyk sztuki, zaprezentuje lekkie, interesujące do czytania przy porannej kawie materiały z zakresu historii mody, ubioru i etykiety.
 • Katarzyna Pałcik, z wykształcenia projektantka ubioru. W 2012 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom licencjacki na wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie kontynuuje studia II stopnia, pracuje nad budową własnej marki i dla nas zajmuje się stylizacją.

 

Życzymy miłej lektury

 

 

 

Aleksandra Katarzyna Drzewiecka blog

 

 

Odwiedź nas na Facebook'u

facebook.com/DressCodePL