“Wygląd to 80% sukcesu” – Woody Allen
Witamy w naszej szkole dress school
Co to jest dress code? Od jak dawna to pojęcie występuje jako element etykiety w życiu i biznesie? Czy pracodawca może narzucić pracownikom określone stroje firmowe?
Czy naprawdę jednakowe stroje firmowe mają takie znaczenie wizerunkowe i marketingowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w naszych artykułach w dziale „Dress code– historia, rola i znaczenie ubioru” Ale nasz blog ma różne oblicza. Są też porady praktyczne. Przygotowaliśmy słowniczek najważniejszych pojęć ilustrowany zdjęciami. Opisujemy szczegółowo ważne zasady doboru elementów składających się na ubranie służbowe i najczęściej popełniane błędy (np. business dress code vs smart casual). Przedstawiamy podstawowe informacje z zakresu etykiety biznesowej.
Dla urozmaicenia w dziale „Modowe wskazówki i stylizacje” pokazujemy ciekawe stylizacje z uwzględnieniem najnowszych trendów w modzie a także wiele praktycznych rad jak ciekawie i modnie skomponować stroje służbowe. Polecamy ciekawe książki i najlepsze blogi, które można znaleźć w sieci.
W dziale „Historia mody” opowiadamy ciekawostki z historii poszczególnych elementów stroju. Czy wiecie na przykład skąd wziął się krawat tak obecnie niezbędny w wersji służbowej ubrania dla pracowników? A na koniec bardzo ważny i obszerny dział naszego bloga „Ekologia vs moda” i szereg wpisów na Facebooku (www.facebook.pl/dresscodepl), które poświęcamy edukacji z zakresu zagadnień odpowiedzialnej mody, zrównoważonego rozwoju i z całym przekonaniem promujemy tzw. slow fashion ciągle przypominając o przemilczanym problemie ekologii w przemyśle odzieżowym.
Szukaj na naszym blogu:
Działy naszego bloga:
- 1. Dress code – historia, rola i znaczenie ubioru
- 2. Ekologia vs moda- sustainable fashion
- 3. Historia mody
- 4. Modowe wskazówki i stylizacje
- 5. Ciekawostki, wydarzenia i przydatne informacje
Najnowsze artykuły:
Power dressing to nazwa stylu w ubiorze który narodził się w drugiej
połowie lat 70-tych XX wieku a w pełni rozwinął się w latach 80-tych.
Styl ten był wyrazem buntu przeciwko powszechnemu przekonaniu
iż w biznesie nie ma miejsca dla kobiet. Kobiety by być brane na poważnie,
zapisywały się do męskich klubów, które wymagały uniformów. czytaj dalej
Po długiej zimie wszyscy jesteśmy spragnieni słońca i kolorów ale na szczęście już dawno wiosna nie była tak radosna i energetyzująca. W tym sezonie zdecydowanie króluje kolor.
Z jednej strony delikatne i romantyczne pastele, a z drugiej mocne i soczyste barwy. Różnorodność i swoboda to cechy charakterystyczne tej wiosny, dlatego dopuszczalne są zestawienia monochromatyczne jak i bardzo kontrastowe. czytaj dalej