„Wygląd to 80% sukcesu” – Woody Allen

  Witamy w naszej szkole dress school

Co to jest dress code? Od jak dawna to pojęcie występuje jako element etykiety w życiu i biznesie? Czy pracodawca może narzucić pracownikom określone stroje firmowe?

Czy naprawdę jednakowe stroje firmowe mają takie znaczenie wizerunkowe i marketingowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w naszych artykułach w dziale „Dress code– historia, rola i znaczenie ubioru” Ale nasz blog ma różne oblicza. Są też porady praktyczne. Przygotowaliśmy słowniczek najważniejszych pojęć ilustrowany zdjęciami. Opisujemy szczegółowo ważne zasady doboru elementów składających się na ubranie służbowe i najczęściej popełniane błędy (np. business dress code vs smart casual). Przedstawiamy podstawowe informacje z zakresu etykiety biznesowej.

Dla urozmaicenia w dziale „Modowe wskazówki i stylizacje” pokazujemy ciekawe stylizacje z uwzględnieniem najnowszych trendów w modzie a także wiele praktycznych rad jak ciekawie i modnie skomponować stroje służbowe. Polecamy ciekawe książki i najlepsze blogi, które można znaleźć w sieci.

W dziale „Historia mody” opowiadamy ciekawostki z historii poszczególnych elementów stroju. Czy wiecie na przykład skąd wziął się krawat tak obecnie niezbędny w wersji służbowej ubrania dla pracowników? A na koniec bardzo ważny i obszerny dział naszego bloga „Ekologia vs moda” i szereg wpisów na Facebooku (www.facebook.pl/dresscodepl), które poświęcamy edukacji z zakresu zagadnień odpowiedzialnej mody, zrównoważonego rozwoju i z całym przekonaniem promujemy tzw. slow fashion ciągle przypominając o przemilczanym problemie ekologii w przemyśle odzieżowym.


Szukaj na naszym blogu:

Działy naszego bloga:

Najnowsze artykuły:

4.37. Power dressing

Power dressing to nazwa stylu w ubiorze który narodził się w drugiej
połowie lat 70-tych XX wieku a w pełni rozwinął się w latach 80-tych.
Styl ten był wyrazem buntu przeciwko powszechnemu przekonaniu
iż w biznesie nie ma miejsca dla kobiet. Kobiety by być brane na poważnie,
zapisywały się do męskich klubów, które wymagały uniformów. czytaj dalej

4.36. Wiosenne stylizacje 2018

Po długiej zimie wszyscy jesteśmy spragnieni słońca  i kolorów ale na szczęście już dawno wiosna nie była tak radosna i energetyzująca. W tym sezonie zdecydowanie króluje kolor.
Z jednej strony delikatne i romantyczne pastele, a z drugiej mocne i soczyste barwy. Różnorodność i swoboda to cechy charakterystyczne tej wiosny, dlatego dopuszczalne są zestawienia monochromatyczne jak i bardzo kontrastowe. czytaj dalej

Nasze wpisy są zróżnicowane nie tylko z uwagi na tematykę, ale także z uwagi na osoby autorek.

Katarzyna Aleksandra Danowska

Katarzyna Aleksandra Danowska

Dyrektor ds. strategii i kreacji, ekspert w zakresie wizerunku biznesowego przedstawia zbiór najważniejszych informacji dla osób, którym wiedza z zakresu dresscode’u niezbędna jest w codziennej pracy przy tworzeniu właściwego wizerunku swojego i swoich pracowników. Propaguje idee slow-fashion i ekologii.

Katarzyna Pałcik

Katarzyna Pałcik

W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom na wydziale Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2013 roku tworzy autorską markę RE-LESS opartą na ekologii, zrównoważonej modzie oraz kultywowaniu tradycyjnego rzemiosła i wysokiego krawiectwa. Jej prace znajdowały się na wystawach w Galerii Kobro, Galerii Wschodniej i Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi a także w Galerii Pentagon w Radomiu. Instalacje rzeźbiarskie nawiązujące do przemysłu odzieżowego znalazły się również na wystawie najlepszych dyplomów w Czeskim mieście Liberec. Wielokrotnie nagradzana zarówno w konkursach rzeźbiarskich jak i modowych. Jej autorskie kolekcje ubiorów można było wielokrotnie zobaczyć podczas Fashion Week Poland. Jej kolekcja dyplomowa znalazła się na wystawie najlepszych prac dyplomowych Prime Time, która odbyła się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W latach 2010-2014 uczestniczyła w Projekcie „Centrum Promocji Mody klaster branży tekstylno – odzieżowej – Rozwój” w ramach, którego wzięła udział w wielu szkoleniach oraz wykładach. Na swoim koncie ma kostiumy do filmu „Varia” w reżyserii Marty Giec, kostiumy do wielokrotnie nagradzanej etiudy „Wakacje” oraz pracę przy serialu „Ultraviolet”. Od 2017 roku kontynuuje edukację na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Z firmą Dress Code Sp. J. związana od 2013 roku.

Marta Leśniak

Marta Leśniak

Z wykształcenia historyk sztuki, przygotowała lekkie, interesujące do czytania przy porannej kawie materiały z zakresu historii mody, ubioru i etykiety.

Miłego czytania.

Twoje ubranie decyduje o tym jak widzi cię świat. Zwłaszcza dziś, gdy kontakty międzyludzkie są tak szybkie, ubiór jest błyskawicznym językiem.
- Miuccia Prada